هزینه زندگی در نیوزلند

 در حال حاضر افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کشورهای مختلف جهت تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری می باشند. تک تک این افراد در یک گزینه متفق القول هستند و آن گزینه، هزینه های زندگی می باشد. چه بسا کشورهایی با سطح علمی بالا که به خاطر هزینه های بالای تحصیل و زندگی از گزینه های مورد نظر افراد کنار می روند؛ یا کشورهایی که شرایط کار مناسبی دارند اما به علت سطح بالای هزینه های مسکن و زندگی، افراد با مشکل مواجه می شوند.در حال حاضر،  نیوزلند یکی از بهترین کشورها برای اخذ ویزا و مهاجرت می باشد.  هزینه زندگی در نیوزلند به گونه ای است که شما حتی با حداقل حقوق هم قادر خواهید بود در این کشور در رفاه کامل زندگی کنید.

سوالات پیرامون هزینه ی زندگی در نیوزلند، معمولاً برای افرادی ایجاد می شود که قصد مهاجرت به نیوزلند یا تحصیل در نیوزلند را دارند. مهاجرت به این کشور معمولاً با توجه به شرایط خاص مهاجر پذیری این کشور بسیار پرطرفدار است. مهاجرت کاری به نیوزلند نیز، بسیار شبیه مهاجرت به استرالیا و کانادا می باشد، یعنی شرایط و امتیازات خاصی شخص باید کسب کند تا بتواند نسبت به مهاجرت به این کشور اقدام کند. این کشور راه هایی برای سرمایه گذاری نیز دارد، افرادی که مایل به سرمایه گذاری در نیوزلند را دارند، می توانند به راحتی نسبت به اخذ اقامت نیوزلند و در نهایت تابعیت این کشور اقدام کنند. ما در این مبحث به بررسی هزینه های زندگی در نیوزلند یا نیوزیلند می پردازیم.


درباره ی نیوزلند

کشور نیوزلند که همان کشور زلاند نو می باشد، در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور، یک کشور جزیره ای است که از دو جزیره ی بزرگ و چند جزیره ی کوچک تشکیل شده است. تنها خشکی که در کره ی زمین به نیوزلند نزدیک می باشد، استرالیاست که در فاصله ی ۲۰۰۰ کیلومتری از این کشور قرار دارد. زبان این کشور با توجه به پیشینه ی آن، زبان مائوری می باشد، البته در حال حاضر اکثر افراد در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند؛ این به این خاطر است که نیوزلند از سال ۱۸۴۰ مستعمره ی بریتانیا یا همان انگلستان شد، پس در حقیقت می توان گفت زبان رسمی و رایج این کشور، زبان انگلیسی می باشد. نیوزلند کشوری توسعه یافته است و اقتصاد آن بر پایه ی صادرات محصول در زمینه ی کشاورزی و دامپروری می باشد. این کشور از لحاظ زیست محیطی بسیار متنوع است و اصطلاحا آن را کشور ابرهای کشیده می خوانند. همچنین از لحاظ آب و هوایی کشور نیوزلند دارای آب و هوای اقیانوسی معتدل می باشد. این کشور فوق العاده زیبا هر ساله مهاجرین زیادی را به خود جذب می کند.

هزینه زندگی در نیوزلند

جالب است بدانید با توجه به اینکه از لحاظ مسافت و جغرافیا کشور استرالیا نزدیک ترین کشور به نیوزلند می باشد، اما از لحاظ هزینه زندگی در نیوزلند تفاوت چشمگیری با استرالیا مشاهده می شود. برخلاف هزینه زندگی در استرالیا که معمولاً گزاف و بسیار بالا می باشد، مردم در کشور نیوزلند اگر چه نسبت به دیگر کشورهای جهان اول سطح درآمد پایین تری دارند اما از لحاظ سطح زندگی در سطح بالایی می باشند.

به طور میانگین هزینه زندگی در نیوزلند برای هر فرد ماهانه بین ۱۰۰۰ دلار تا ۱۴۰۰ دلار متغیر می باشد. هزینه های خرید مسکن در نیوزلند هم بین ۸۰.۰۰۰ دلار تا ۲۰۰.۰۰۰۰ دلار با توجه به شهر محل سکونت متفاوت می باشد و به طور میانگین می توان گفت که حدود ۱۶۰.۰۰۰۰ دلار است.

هزینه های تحصیلات در نیوزلند

همچنین نکته ای که پیرامون هزینه زندگی در نیوزلند باید متذکر شویم که برای افرادی که قصد تحصیل در نیوزلند را دارند، هزینه های تحصیل با توجه به نوع رشته و دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و با توجه به اینکه دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت اجازه ی کار دارند، قادر هستند نیمی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند. به صورت کلی از شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند این است که هزینه های تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس از حدود ۱۸.۰۰۰ دلار سالانه می باشد و با توجه به نوع رشته ی تحصیلی امکان دارد این هزینه به ۲۵.۰۰۰ دلار در سال هم برسد، همچنین در مقطع فوق لیسانس هزینه ها حدود ۴۰.۰۰۰ دلار در سال است و جالب اینکه هزینه تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند نسبت به مقاطع دیگر پایین تر و حدودا ۴۰۰۰ دلار تا ۸۰۰۰ دلار در سال می باشد؛ این بدان معناست که در این مقطع دانشجویان تحت حمایت دولت قرار می گیرند و دولت تا حدودی هزینه ها را متقبل می شود.

پاسخ دهید