ثبت نام تافل

.

آموزش تحقیق در عملیات

نحوه ثبت نام تافل iBT 

ثبت نام در آزمون تافل iBT شامل چهار مرحله است:

مرحله اول: ثبت نام شما در سایت

برای ثبت نام تافل iBT ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود در در بخش تافل سایت ETS یعنی http://www.ets.org/toefl، یک پروفایل برای خود ایجاد کنید. سپس با استفاده از منوی سمت چپ در محیط کاربری خود (Register) را بزنید. حال می‌توانید تاریخ مناسب خود را در مرکز مورد نظر (چنانچه جای خالی داشته باشد) پیدا کنید. مراکز مهم برگزاری آزمون تافل در تهران شامل موارد زیر هستند:

 – سازمان سنجش آموزش کشور

 – موسسه فرهنگی علامه سخن

 – مجتمع فنی تهران

پس از انتخاب تاریخ امتحان و حوزه مورد نظر، پس از طی چند مرحله، ثبت نام بوسیله پرداخت آنلاین توسط کارت اعتباری بین المللی امکانپذیر است.

مرحله دوم: ثبت نام و پرداخت آنلاین

در صورتیکه به کارت‌های اعتباری بین المللی دسترسی ندارید می‌توانید ادامه پرداخت را به گروه پلاس ویزا بسپارید بدین منظور بایستی به صفحه اصلی گروه پلاس ویزا (www.plusvisa.ir). اطلاعات مورد نیاز ما برای انجام پرداخت به شرح زیر است:

 – یوزرنیم و پسوورد سایت تافل

 – کد ملی

 – تاریخ آزمون تافل به میلادی

 – شهر و نام حوزه آزمون

مرحله سوم: وارد کردن نام دانشگاه

تا ساعت ۱۰ شب (به وقت محلی) روز قبل از آزمون تافل امکان وارد کردن کد ۴ دانشگاه در پروفایل داوطلب برای ارسال رایگان نمرات وجود دارد. پس از آن به ازای هر ارسال مبلغ ۱۸ دلار بوسیله کارت اعتباری باید داده شود. لازم به ذکر است که داوطلبی که بیش از یکبار امتحان تافل iBT را داده باشد، مختار است هر کدام از آزمونهایی را که خود می‌پسندد نتیجه اش را ارسال کند و نمرات سایر آزمون‌ها ارسال نمی‌شوند.

مرحله چهارم: شرکت در آزمون

برای شرکت در آزمون تافل کارت شناسایی عکسدار کفایت می‌کند. ولی توصیه می‌شود برای احتیاط یک پرینت از رسید ثبت نام خود که در بخش (View Orders) پروفایلتان در سایت ETS قابل دسترس است، همراه داشته باشید.

در صورتی که در هر گونه سوال می توانید با گروه پلاس ویزا تماس بگیرید. کارشناسان گروه پلاس ویزا با مراحل ثبت نام کاملا آشنایی دارند. برای ثبت نام در این آزمون، بر روی “ثبت نام در آزمون تافل iBT” تماس بگیرید.

ثبت نام آزمون تافل iBT