مهاجرت از طریق تحصیل دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

تحصیل در دانشگاه های اتریش
6 تیر 1396
جزییات هزینه زندگی در استرالیا
6 تیر 1396
نمایش همه

مهاجرت از طریق تحصیل دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

 

 

بسیاری افراد جهت مهاجرت به استرالیا معمولا از طریق تحصیل دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی استرالیا میتوانند اقدام کنند. البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به استرالیا می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا نیز وجود دارند.

درباره استرالیا

استرالیا کشوریست در نیمکره ی جنوبی، که پایتخت آن شهر کانبرا می باشد. کشور استرالیا مرز مشترکی با دیگر کشورها ندارد، دورتا دور آن از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی، از شرق با اقیانوس آرام، از غرب با اقیانوس هند فرا گرفته شده است. استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا، چهارمین کشور شاد جهان و همچنین بزرگترین جزیره دنیاست. مساحت این کشور همانند ایالات متحده آمریکا ۷/۶۸۶/۰۰۰کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی و زبان تحصیل مردم استرالیا، انگلیسی و اکثریت جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند. از شهرهای مهم و بزرگ این کشور می توان به سیدنی، ملبورن، پرت، بریزبن، آدلاید و … اشاره کرد. این کشور دارای آب و هوایی نیمه خشک و بیابانیست. در مناطق جنوب غربی دارای آب و هوایی مدیترانه ای و در جنوب شرق بسیار گرم است. استرالیا دوازدهمین کشور از حیث قدرت اقتصادی و پول رایج و رسمی کشورش دلار استرالیاست. نرخ بیکاری در این کشور۴.۴ درصد و نرخ تورم بسیار پایین می باشد. عوامل بسیاری دست به دست هم داده اند تا کشور استرالیا به یکی از بهترین کشورها برای زندگی مبدل گردد.

نحوه ثبت نام در دوره های فنی و حرفه ای کشور استرالیا

دوره های فنی و حرفه ای در کشور استرالیا برای دارندگان مدرک حداقل دیپلم نظری و فنی یا دیگر مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و …  برگزار می گردد که بی شباهت به مهارت های فنی و حرفه ای در ایران نیست، تمرکز دوره های مهارت فنی و حرفه ای بیشتر بر روی آموزش بصورت عملیست. کشور استرالیا به عنوان کشوری مهاجر پذیر نیازمند بسیاری از رشته های تحصیلی برای بازار کار خود می باشد و شانس متقاضیان رشته های مکانیک، عمران، معماری، مدیریت، کامپیوتر، جوشکاری، الکترونیک، آشپزی، هتل داری، شیرینی پزی، طراحی لباس، روانشناسی، کشاورزی، هنرهای تجسمی، روابط بین الملل و ….بیشتر است. شخص متقاضی در ابتدای امر جهت اقدام برای تحصیل دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا نیازمند اخذ مدرک آیلتس ۶.۵ آکادمیک است. داشتن سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی بعلاوه بیمه، مدارک تحصیلی و فنی مرتبط با رشته تحصیلی گذرانده شده، همگی در کنار هم به دریافت پذیرش در دوره های فنی و حرفه ای کمک خواهد کرد. مدارک شما توسط سازمان ارزشیابی مدارک فنی و حرفه ای در کشور استرالیا ارزشیابی می شود و پس از ارزیابی شانس پذیرش شما مشخص می گردد. در ضمن طول دوره های مهارت فنی و حرفه ای بسته به مدرک تحصیلی و سوابق کاری شما توسط مراکز آموزشی کشور استرالیا مشخص می شود. قابل ذکر است که طول این دوره ها از شش ماه تا دو سال است. طول دوره های مهارت فنی و حرفه ای در استرالیا بیشتر از کشورمان است.  شهریه و هزینه تحصیل در مهارت های فنی و حرفه ای استرالیا سالیانه ۲۰۰۰۰ دلار می باشد، که اجازه ۲۰ ساعت کار پاره وقت بصورت قانونی نیز به متقاضی اعطا میگردد. فرد پس از گذراندن این دوره ها امکان کارکردن و اقدام جهت ویزای کار کشور استرالیا را با استفاده از امتیازهای کسب شده خود خواهد داشت.

شایان ذکر است که هزینه زندگی در کشور استرالیا ماهی حدودا ۱۳۰۰ دلار استرالیاست که این هزینه ها پایین تر از هزینه زندگی در شهرهایی چون ملبورن و سیدنی در نظر گرفته می شود.

از مزیت های ویزای مهارت فنی و حرفه ای در کشور استرالیا می توان به اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده، اجازه کار پارت تایم در حین گذراندن این دوره ، شانس دریافت کار و در ادامه ویزای کار کشور استرالیا و نهایتا اخذ اقامت دائم استرالیا، استفاده از تحصیل رایگان و خدمات پزشکی رایگان در این کشور اشاره کرد.

 مدارک لازم جهت اقدام برای ویزای مهارت فنی و حرفه ای در کشور استرالیا

  1. ریز نمرات تحصیلی و اصل مدارک فارغ التحصیلی فرد متقاضی
  2. نامه عدم سوپیشینه
  3. اصل پاسپورت
  4. انجام آزمایشات پزشکی و ارائه نامه ی سلامت
  5. ارائه رزومه و سوابق کاری بعلاوه بیمه
  6. نشان دادن تمکن مالی که مبلغ مشخصی می باشد و به متقاضی توسط موسسه اعلام خواهد شد.
  7. داشتن مدرک آیلتس ۶.۵

پاسخ دهید